Αλληλεγγύη στους αγωνιστές του κινήματος κατά των πλειστηριασμών λαϊκής κατοικίας – Νέος κατάλογος υπογραφών

Εμείς που υπογράφουμε, εκφράζουμε την έντονη διαμαρτυρία μας για την άδικη καταδικαστική απόφαση του εφετείου Θεσσαλονίκης εναντίον των μελών του Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσ/νίκης Ηλία Σμήλιου, δασκάλου, μέλους του Δ.Σ. του Ζ’ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Θεσ/νίκης και δημοτικού συμβούλου Αμπελοκήπων-Μενεμένης και Ζήση Κλεισιάρη, δικηγόρου, πρώην μέλους του Δ.Σ. του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσ/νίκης, για τη δράση τους στο κίνημα ενάντια στους πλειστηριασμούς και την αρπαγή της λαϊκής κατοικίας.

Πρόκειται για μια δικαστική απόφαση με την οποία –χωρίς να ληφθούν καθόλου υπόψη ούτε η ακροαματική διαδικασία, κατά την οποία αποδομήθηκε πλήρως όλο το κατηγορητήριο, ούτε καν ο ίδιος ο νόμος– καταδικάστηκαν σε 10 μήνες με τριετή αναστολή(!) επειδή συμμετείχαν σε κινητοποίηση του ΣΥ.Σ.Θ. το 2017, που έγινε για σωθούν δυο σπίτια λαϊκών οικογενειών από τα κοράκια των τραπεζών και των funds. Αυτό που στην πραγματικότητα εκδικάστηκε βέβαια δεν ήταν οι δύο αγωνιστές του κινήματος, αλλά η ίδια συλλογική αντίσταση και δράση ή ακόμη και η δυνατότητα κοινωνικοπολιτικής διαμαρτυρίας. Η καταδικαστική απόφαση εντάσσεται σε μια εδώ και χρόνια εξελισσόμενη επιχείρηση εκφοβισμού και φίμωσης του λαού, προκειμένου να αποδεχθεί την κοινωνική βαρβαρότητα ως μονόδρομο, να μάθει να ζει σε συνθήκες μόνιμης οικονομικής τρομοκρατίας. Να εξασκηθεί σε μια ζωή σε δόσεις, στην οποία την μια θα σου λείπει η δουλειά και το ψωμί, την άλλη θα σου αμφισβητούν την πρόσβαση σε υγεία και παιδεία λη θα σ’ αφήνουν χωρίς μια στέγη, μέχρι να εμπεδώσεις πλήρως και αδιαμαρτύρητα τις συνέπειες μιας οικονομικής κρίσης, που όσοι τη δημιούργησαν πλουτίζουν, ενώ ο λαός συνθλίβεται κι εξαθλιώνεται.

Σ’ αυτή την περίοδο της ολομέτωπης επίθεσης στο εισόδημα, τα κοινωνικά αγαθά, τις δημοκρατικές ελευθερίες και δικαιώματα και ενώ οι πλειστηριασμοί πολλαπλασιάζονται στις φτωχογειτονιές της πόλης, είναι ολοφάνερος ο πολιτικός χαρακτήρας της καταδικαστικής απόφασης  που  εντάσσεται στο γενικότερο κλίμα άκρατου αυταρχισμού και της κυβερνητικής επιλογής για σκληρή καταστολή των κοινωνικών αγώνων. Η συγκεκριμένη δίκη άλλωστε είναι ενταγμένη σε μια σειρά από δικαστικές διώξεις σε βάρος μελών του κινήματος στο επόμενο διάστημα, με πρώτη στις 21 Σεπτέμβρη 2022, την δίκη 5 μελών του κινήματος κατά των πλειστηριασμών και του ΣΥ.Σ.Θ. για τη συμμετοχή τους στην κινητοποίηση κατά της έναρξης εφαρμογής των ηλεκτρονικών πλειστηριασμών τον Μάρτη του 2018.

Αυτή η καταδικαστική απόφαση αφορά όλη την κοινωνία, κάθε άνθρωπο που δέχεται τα πλήγματα της αντιλαϊκής πολιτικής. Δεν μπορούμε να βλέπουμε να σύρονται στα δικαστήρια και να καταδικάζονται όσοι υπερασπίστηκαν τη λαϊκή κατοικία, όταν έχουν πλήρη ασυλία οι τραπεζίτες και όλοι όσοι κατακλέβουν το λαϊκό εισόδημα, κερδοσκοπούν ασύστολα με την ακρίβεια, λυμαίνονται το δημόσιο πλούτο. Γι αυτό και όλοι μαζί θα δώσουμε τη μάχη για την άμεση απαλλαγή από τις ποινές, τις κατηγορίες και τις διώξεις και το τέλος της δικαστικής ομηρίας των αγωνιστών του κινήματος κατά των πλειστηριασμών.

Να σταματήσουν τώρα οι δίκες και να παύσει κάθε δίωξη εναντίον του κινήματος κατά των πλειστηριασμών και των μελών του!

  1. Αβελλα Στέλλα, Ιδιωτ. Υπάλληλος, μέλος του δημοτικού σχήματος «Η ΠΟΛΗ ΑΝΑΠΟΔΑ»-δήμο Θεσσαλονίκης
  2. Αβραμίδου Ντόνια, εκπαιδευτικός, μέλος της Α’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  3. Αγαπητός Θανάσης, συνταξ. εκπαιδευτικός, πρόεδρος Ένωσης Συνταξιούχων Εκπ/κών Θεσ/νίκης, περιφερ. Σύμβουλος Κεντ. Μακεδονίας-«Ανταρσία στην Κ. Μακεδονία-Αντικαπιταλιστική Αριστερά»
  4. Αθανασίου Μανόλης, Dr. Χημικός Μηχανικός ΕΜΠ, πρόεδρος Συνδέσμου Εργαζομένων ΑΣΠΡΟΦΟΣ (θυγατρικής του Ομίλου ΕΛΠΕ)
  5. Αθανασοπούλου-Βαφειάδου Αντωνία, Δημοτ. Σύμβουλος Περιστερίου.
  6. Αθανασούλα Ανθή, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  7. Αλεβίζος Άρης, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  8. Αλεμίδου Θώμη, φιλόλογος, μέλος του Δ.Σ. της Β’ ΕΛΜΕ-Θ
  9. Αλεξάκος Φώτης, ΕΛΜΕ Καρδίτσας
  10. Αλεξίου Θόδωρος, εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Ά. Λιοσίων – Ζεφυρίου – Φυλής
  11. Αναγνωσταράς Γιάννης, δάσκαλος, μέλος του Δ.Σ. της ΔΟΕ
  12. Ανανιάδης Παναγιώτης, Συνταξιούχος Καθηγητής, Γεωλόγος – Θεολόγος
  13. Αναπολιτανου Μάρα, εκπαιδευτικός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  14. Αναστασιάδης Νίκος, εκπαιδευτικός, μέλος Β’ ΕΛΜΕ-Θ
  15. Ανδρώνης Παύλος, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων-Ζεφυρίου-Φυλής
  16. Αξουριστου Χάρη, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Ημαθίας
  17. Αργύρης Μιχάλης, δάσκαλος, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Αγίου Δημητρίου
  18. Αρίδας Μανώλης, καθηγητής μουσικής, πρόεδρος Δ’ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης
  19. Ασημακοπούλου Βίκυ, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Μεσσηνίας
  20. Ασημακοπούλου-Πετράκη Ζαχαρούλα, συνταξιούχος δασκάλα
  21. Αυγέας Βασίλης, αναπληρωτής θεατρολόγος, μέλος του ΣΕΠΕ Ξάνθης
  22. Βάσιλα Αγγελική, μέλος ΔΣ συλλόγου εργαζομένων ΤΕΕ
  23. Βασιλακάκης Νάσος, σκιτσογράφος- εικονογράφος, Θεσσαλονίκη
  24. Βάσιλας Μάκης, μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Γονέων & Κηδεμόνων Νέας Φιλαδέλφειας-Νέας Χαλκηδόνας
  25. Βασιλάτου Βίκυ, εκπαιδευτικός, μέλος του Δ.Σ. της Δ΄ ΕΛΜΕ Ανατ. Αττικής
  26. Βασιλειάδη Ανθή, φοιτήτρια Πανεπ. Ιωαννίνων
  27. Βασιλειάδης Δημήτρης, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος δημοτ. κίνησης «ΑΝΥΠΑΚΟΗ στις γειτονιές των Αμπελοκήπων και της Μενεμένης»
  28. Βασιλειάδου Δέσποινα, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Υπαίθρου Θεσσαλονίκη
  29. Βασιλείου Θεανώ, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων-Ζεφυρίου-Φυλής
  30. Βασσανου Μαρία, ΕΔΙΠ στο ΕΜΠ
  31. Βάσσου Κική, αρχιτέκτων, μέλος Ε.Ε. ΣΑΔΑΣ – ΠΕΑ
  32. Βαφειάδου Ελένη, μέλος Δ.Σ Συλλόγου Αρχιτεκτόνων, ΣΑΔΑΣ-τμήμα Αττικής και μέλος αντιπροσωπείας στο ΤΕΕ.
  33. Βέζου Θάνια, νηπιαγωγός, μέλος ΔΣ ΣΕΠΕ Κ.ΣΩΤΗΡΙΟΥ
  34. Βένιου Βίκη, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων-Ζεφυρίου-Φυλής
  35. Βεργιώτη Ελεονώρα, δασκάλα, μέλος του Στ’ ΣΕΠΕ Θεσσαλονίκης
  36. Βέργος Λεωνίδας, φοιτητής, μέλος Φ.Σ. Φιλολογίας ΑΠΘ
  37. Βλαχομήτρος Δημήτρης, συνταξιούχος, δημοτικός σύμβουλος Θέρμης, μέλος Δ.Σ. Σωματείου Συνταξιούχων «Η Συσπείρωση»
  38. Βουρεκάς Θοδωρής, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  39. Βουρτσάκη Βάνα, δασκάλα, πρόεδρος Γ΄ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
  40. Βρεττάκη Έλενα, εκπαιδευτικός, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  41. Γαζάκης Αντώνης, εκπαιδευτικός, πρώην δημοτ. σύμβουλος Δήμου Θεσσαλονίκης, πρόεδρος Δ.Σ. Σχολείου Αλληλεγγύης «Οδυσσέας»
  42. Γαϊτανίδου Άννα, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Μ.Ι.Σ. Ειδικής Αγωγής
  43. Γαλάνης Γιώργος, δάσκαλος, μέλος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Πειραιά “Η Πρόοδος”
  44. Γέροντας Θωμάς, εκπαιδευτικός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  45. Γεωργά Ειρήνη, φοιτήτρια, μέλος Φ.Σ. Αρχιτεκτονικής ΑΠΘ
  46. Γεωργακάκου Ελευθερία, δασκάλα, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Μεσσηνίας
  47. Γεωργάκη-Κόλλια Ειρήνη, αναπληρώτρια δασκάλα, μέλος του Συντονιστικού Αναπληρωτών-Αδιορίστων Εκπαιδευτικών
  48. Γεωργιάδης Αναστάσιος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  49. Γεωργιόπουλος Γιώργος, δάσκαλος, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Μακρυγιάννης»
  50. Γεωργίου Νατάσσα, νηπιαγωγός ειδικής αγωγής, ΚΕΔΑΣΥ Κορίνθου, Σ.Ε.Π.Ε. Κορινθίας
  51. Γεωργόπουλος Αχιλλέας, καρδιολόγος, Νοσοκομείο Παπανικολάου Θεσ/νίκης
  52. Γκαραγκάνη Αγγελική, μέλος ΔΣ ΣΕΠΕ Καρδίτσας
  53. Γκαραγκάνη Ελένη, εκπαιδευτικός, Ταμίας ΕΛΜΕ Καρδίτσας
  54. Γκαραγκάνης Αναστάσιος, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Καρδίτσας
  55. Γκικουρία Αΐντα, εκπαιδευτικός πληροφορικής, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. “Ο Περικλής”
  56. Γκιουλουμίδης Γιώργος, Δάσκαλος, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. ΄Υπαιθρου Θεσ/νίκης
  57. Γκλαρνέτατζης Νικόλαος, μέλος Δ.Σ Ε΄ΣΕΠΕ “Δελμούζος-Κουντουράς” Ν. Θεσσαλονίκης
  58. Γκλιάτη Ελένη, εκπαιδευτικός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  59. Γκότσης Στάθης, ιστορικός, γεν. γραμματέας Ενιαίου Συλλόγου Υπαλλήλων ΥΠΠΟ Αττικής, Στερεάς και Νήσων, μέλος ΕΕ ΠΟΕ-ΥΠΠΟ
  60. Γράψας Γιάννης, εκπαιδευτικός Β’ ΕΛΜΕ Αιτωλοακαρνανίας
  61. Γρίβας Γιάννης εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων – Ζεφυρίου – Φυλής
  62. Γρόλλιος Γιώργος, Καθηγητής Παιδαγωγικής του Π.Τ.Δ.Ε.-ΑΠΘ
  63. Δάνη Άννα, Μουσικός-Εκπαιδευτικός, μέλος της Δ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  64. Δανιήλ Ιωάννης, εκπαιδευτικός β’θμιας, μέλος Ε’ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης
  65. Δασκαλάκη Όλγα, δασκάλα, μέλος Δ.Σ του Σ.Ε.Π.Ε. “Δ. Γληνός “
  66. Δέση-Λουκα Χριστίνη,  Αρχιτέκτων Μηχανικός, γραμματέας Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
  67. Δημητρούδης Πάνος, μέλος Δ΄ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, εφημερίδα “Η Εποχή”
  68. Διαμάντη Τιτίνα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης  (Αθήνα)
  69. Διαμαντίδης Τάκης, καθηγητής, γραμματέας ΕΛΜΕ  Σάμου
  70. Δινοπούλου Βαγγελίτσα, δασκάλα, πρόεδρος Σ.Ε.Π.Ε. “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  71. Δίπλα Νατάσα, νηπιαγωγός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Αθήνας «Αριστοτέλης»
  72. Δούκα Ευαγγελία, δασκάλα, αντιπρόεδρος ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  73. Δουκέλης Άγγελος, Πρόεδρος Συλλόγου ΕΔΙΠ ΕΜΠ, Μέλος ΕΠΑΜ
  74. Δραγανίγος Αντώνης, ηλεκτρολόγος μηχανικός, μέλος της Π.Ε. του Νέου Αριστερού Ρεύματος (ΝΑΡ) και της Κ.Σ.Ε. της ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
  75. Δράκογλου Αναστασία, δασκάλα, μέλος του Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Σερρών
  76. Ερμείδου Μαρία, αρχιτέκτων μηχανικός, μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Κ-Μ, κοινοτική σύμβουλος στο Α’ Διαμέρισμα του Δήμου Θεσσαλονίκης
  77. Ζαγανίδης Χρήστος, καθηγητής, πρόεδρος Ε΄ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης
  78. Ζαγουριανού Μαργαρίτα, δασκάλα
  79. Ζαμπουλάκης Νίκος, δάσκαλος, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Ηρακλείου «Δ. Θεοτοκόπουλος»
  80. Ζαραϊδώνη Βούλα, νηπιαγωγός, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  81. Ζαρκινού Βάσω, Νηπιαγωγός, μελος Δ.Σ. Συλλογου Εκπ/κών Ηλιούπολης «Μ. Παπαμαάρος»
  82. Ζέρβας Δημήτρης, μέλος Εργατικής Λέσχης Νέας Σμύρνης
  83. Ζερβουδάκης Δημήτρης, Τραγουδοποιός, Πρόεδρος Δ.Σ. του Συλλόγου Μουσικών Βορείου Ελλάδος
  84. Ζήσης Δημήτρης, δάσκαλος, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Σαλαμίνας
  85. Ζιάκα Άννα, Συνταξιούχος, Εκπαιδευτικός Π.Ε., Καρδίτσα
  86. Ζώης Βασίλης, εκπαιδευτικός, αντιπρόεδρος Σ.Ε.Π.Ε. Τρικάλων
  87. Ηλίας Κωνσταντίνος, Οικονομολόγος, Μέλος της Δημοτικής Κίνησης “ΑΝΥΠΑΚΟΗ στις γειτονιές των Αμπελοκήπων και της Μενεμένης”
  88. Θαλάσση Ευθυμία, δασκάλα, μέλος Σ,Ε.Π.Ε. Ηλιούπολης
  89. Θάνου Ειρήνη, Βιολόγος-Υπ. Διδάκτωρ Νευροβιολογίας, Πρόεδρος Πανελλαδικού Σωματείου στην Έρευνα και Τριτοβάθμια Εκπαίδευση (ΣΕΡΕΤΕ)
  90. Θεοδοσάκης Νικόλαος, Ελεύθερος Επαγγελματίας-Σύμβουλος ολιστικού αειφόρου αστικού σχεδιασμούκαι βιώσιμου αγροτικού πολιτισμού
  91. Θεοδουλίδου Σοφία, εκπαιδευτικός, μέλος Β’ ΕΛΜΕ-Θ
  92. Θεοδωρίδη Ελίνα, φοιτήτρια, μέλος Φ.Σ. Αρχιτεκτονικής ΑΠΘ
  93. Θεοδωρίδης Κώστας, δάσκαλος, Θεσσαλονίκη
  94. Θεοδωρόπουλος Θοδωρής, Γεν. Γραμματέας Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε “Η Αθηνά”
  95. Ιακώβου Νένα, συνταξιούχος δασκάλα
  96. Ιωαννίδης Τάσος, εκπαιδευτικός, πρόεδρος του Δ.Σ. της Α’ ΕΛΜΕ Δυτ. Αττικής (Ελευσίνα)
  97. Ιωαννίδου Κατερίνα, αναπληρώτρια δασκάλα, μέλος Ζ΄ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  98. Ιωάννου Κωνσταντίνος, Δάσκαλος, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Λαγκαδά
  99. Καββαδίας Γιώργος, καθηγητής, μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Πειραιά
  100. Καϊλα Μυρσίνη, γραμματέας ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  101. Κακαές Βαγγέλης, δάσκαλος  ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  102. Κακούρου Κωνσταντίνα, μέλος της Ε’ ΕΛΜΕ Αθήνας
  103. Καλαμάρη Φερενίκη, δασκάλα, μέλος Ζ΄ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  104. Καλημερίδης Γιώργος, δάσκαλος, μέλος Ζ΄ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης, μέλος συντακτ. επιτροπής περιοδικού «ΣΕΛΙΔΟΔΕΙΚΤΗΣ»
  105. Καλογερόπουλος Κωνσταντίνος, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Καρδίτσας
  106. Καλουδάς Χρήστος, φοιτητής, μέλος Φ.Σ. Ηλεκτ.-Μηχαν. ΑΠΘ
  107. Καλούσης Ακρίτας, εκπαιδευτικός, μέλος ΕΛΜΕ ΠΕΙΡΑΙΑ
  108. Καμινιώτης Παναγιώτης, Γεωπόνος, μέλος Συλλόγου Εργαζομένων Περιφέρειας Θεσσαλίας
  109. Κανελλοπούλου Δώρα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  110. Κανέλλος Γρηγόρης, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος ΕΑΣ-ΟΣΥ
  111. Καπακτσής Αλέξανδρος, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. τουΣ.Ε.Π.Ε. Υπαίθρου Θεσσαλονίκης
  112. Καπέτα Θεοπίστη, φοιτήτρια δημοσιογραφίας, μέλος δημοτ. κίνησης «ΑΝΥΠΑΚΟΗ στις γειτονιές των Αμπελοκήπων και της Μενεμένης»
  113. Καπλανίδου Χρυσή, καθηγήτρια, γ. γραμματέας ΕΛΜΕ Χαλκιδικής
  114. Καπουλίτσα Ειρήνη, φοιτήτρια, μέλος Φ.Σ. Ιστορικού-Αρχαιολογικού ΑΠΘ
  115. Καραγιάννη Χριστίνα, ΠΕ83 Ηλεκτρολόγος, Εσπερινό ΕΠΑΛ Ευόσμου
  116. Καραγκούνη Βάσω, δασκάλα ΕΑΕ, μέλος Η΄Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  117. Καραδάκης Γιώργος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Μον. Διοικητικών Υπαλλήλων Σιβιτανιδείου Ιδρύματος
  118. Καραμπάς Βασίλης, εκλεγμένο μέλος του Ενιαίου Συλλόγου μεταπτυχιακών φοιτητών και υποψηφίων διδακτορων του τμήματος πολιτικων επιστημών ΑΠΘ
  119. Καραμπατζάκη Αλίκη, δασκάλα, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Ιεράπετρας
  120. Καρεγκλά Ελισάβετ, εκπαιδευτικός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Μαγνησίας
  121. Κασβίκη Βιβή, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης, (Αθήνα)
  122. Κάσκαρης Γιάννης, δάσκαλος, μέλος Ε΄ΣΕΠΕ Θεσσαλονίκης “Δελμούζος-Κουντουράς”
  123. Κατσανεβάκη Ζαμπία, ΕΔΙΠ στο ΕΜΠ, μέλος της Δ.Ε. της ΠΟΣΕΕΔΙΠ ΑΕΙ
  124. Κάτσαρης Παναγιώτης, Πρόεδρος Πανελλήνιου Συλλόγου Εργαζομένων ΕΛΓΟ – ΔΗΜΗΤΡΑ
  125. Κατσιάβαλος Κων/νος, συνταξιούχος, Ph.D., Μηχανικός Μεταλλείων, Πολυτεχνείου Μεταλλειολογίας Μόσχας
  126. Κατσιγιάννης Αλέξανδρος, ταμίας Α΄ ΕΛΜΕ Δυτικής Αττικής (Περιστέρι)
  127. Κατσιωλη Αγγελική, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Μεσσηνίας
  128. Κατσορίδα Βαρβάρα, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. ”Η ΑΘΗΝΑ”
  129. Καυκιά Ζαχαρούλα, καθηγήτρια, μέλος ΔΣ Ε’ ΕΛΜΕ Αθήνας
  130. Καψάλης Θοδωρής, Πρόεδρος του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Λακεδαίμονος «Ο Πλήθων»
  131. Κεφαλληνός Παναγιώτης, Δημοτ. σύμβουλος Δ. Αθήνας-«Αντικαπιταλιστική Ανατροπή στην Αθήνα -ανταρσια σε κυβέρνηση,ΕΕ, Κεφάλαιο»
  132. Κεχαγίδης Ματθαίος, δάσκαλος, μέλος του ΣΤ’ Συλλόγου Π.Ε. Θεσ/νικης
  133. Κιτσαντά Μάρθα, αναπληρώτρια δασκάλα, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. «Δ. Γληνός»
  134. Κλιάφα Άρτεμις, δασκάλα, μέλος του Συλλόγου Π.Ε. “Ρόζα Ιμβριώτη” και μέλος της Επιτροπής Πιστοποίησης της ΑΔΕΔΥ
  135. Κοιλάκου Σύλβια, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών (ΣΜΤ)
  136. Κόκκινου Μαίρη, νηπιαγωγός, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Αργολίδας
  137. Κοκολάκης Μανόλης, εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων – Ζεφυρίου – Φυλής
  138. Κόλλας Άγγελος, απόφοιτος Πολιτικών Επιστημών, εποχιακά εργαζόμενος στον επισιτισμό-τουρισμό
  139. Κολόζη Μαρία, δασκάλα, Σύλλογος Δασκάλων-Νηπιαγωγών Σάμου.
  140. Κολωνιώτου Αναστασία, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Αργολίδας
  141. Κομπορόζου Ελένη, δασκάλα ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  142. Κονδύλη Νατάσα, μέλος Δ.Σ. του  ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  143. Κοντελές Αθανάσιος, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. «Δ. Γληνός»
  144. Κοντελές Δημήτρης, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Λάρισας
  145. Κορατζόπουλος Γιάννης, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Μεσσηνίας,
  146. Κοσμοπούλου Όλγα, γιατρός, μέλος Δ.Σ. της ΕΙΝΑΠ, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων Γ.Ν. Νικαίας-ΔΑ
  147. Κοσμοπούλου Φωτεινή, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Λάρισας
  148. Κοτρώτσιος Νίκος, δάσκαλος, μέλος ΣΕΠΕ Αιγάλεω
  149. Κόττη Ευαγγελία, εκπαιδευτικός Αγγλικών, μέλος Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Κορυδαλλού-Αγίας Βαρβάρας
  150. Κουμανδράκης Αντώνης, μουσικός-καθηγητής, Θεσσαλονίκη
  151. Κουμαντζιάς Δημήτριος, εκπαιδευτικός Δ.Ε., μέλος Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Πιερίας
  152. Κουραχάνης Νίκος, Επίκουρος Καθηγητής Κοινωνικής Πολιτικής και Στέγασης, Πάντειο Πανεπιστήμιο
  153. Κουρνιώτης Χρήστος , εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων – Ζεφυρίου – Φυλής
  154. Κουρούκλης Διονύσης, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Νάουσας
  155. Κουρουνδής Χαράλαμπος, δικηγόρος, Διδάκτορας Νομικής,
  156. Κουρριζι Σαμπινα, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Φοιτητών Ιστορίας-Αρχαιολογίας ΑΠΘ
  157. Κουτσούκου Μαρία, μέλος της ΕΛΜΕ Ηλείας
  158. Κουτσώνης Βύρων, δάσκαλος, γραμματέας Σ.Ε.Π.Ε. Νίκαιας – Πειραιά
  159. Κρεασίδης Γιώργος, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. Α’ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης και Γεν. Συμβουλίου ΕΔΟΘ-Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Θεσ/νίκης
  160. Κυπραίος Μανόλης, συνταξιούχος δάσκαλος
  161. Κυριακάκης Γιάννης, καθηγητής, πρόεδρος ΕΛΜΕ Χανίων
  162. Κυριακόπουλος Μάνθος, δάσκαλος, μέλος του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε.
  163. Κυριακού Γεώργιος, Εκπαιδευτικός, ΕΛΜΕ Φλώρινας
  164. Κωζαδίνου Νούλη, Δικηγόρος–Πανεπιστημιακός, μέλος Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσ/νίκης
  165. Κωνσταντινίδου Παρασκευή, συνταξιούχος δασκάλα
  166. Κωστόγιαννης Ταξιάρχης, εκπαιδευτικός ΠΕ02, μέλος της ΕΛΜΕ Πρέβεζας, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πρέβεζας
  167. Κωτίτσα Νάνση,  τραπεζοϋπάλληλος, σύνεδρος ΟΤΟΕ
  168. Κωτσιόπουλος Νίκος, μέλος Γεν. Συμβουλίου Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισας
  169. Λαδά Χριστίνα, δασκάλα, πρόεδρος του Σ.Ε.Π.Ε. Μεσσηνίας
  170. Λαθήρα Γιάννα, φιλόλογος, πρόεδρος Γ’ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης
  171. Λαθήρας Γιάννης, χημικός, μέλος Δ.Σ. Ένωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης, πρ. πρόεδρος Γ΄ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης, πρ. δημοτ. σύμβουλος Νεάπολης-Συκεών
  172. Λαθήρας Χρήστος, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Λαγκαδά
  173. Λαλίδης Στέργιος, νηπιαγωγός, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Πιερίας
  174. Λανταβός Βασίλειος, μέλος Ε΄ΣΕΠΕ “Δελμούζος-Κουντουράς” Ν. Θεσσαλονίκης
  175. Λασπίδου Αλίκη, αναπληρώτρια δασκάλα, μέλος Ζ’ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  176. Λαυρεντιάδου Ελεωνόρα, εκπαιδευτικός Πληροφορικής στη Δ/θμια Εκπ/ση Ανατ. Θεσ/νίκης
  177. Λεγάκης Μιχάλης, φιλόλογος, Β ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  178. Λεπτουργίδου Κατερίνα, δασκάλα, γενική γραμματέας Σ.Ε.Π.Ε. Κερατσινίου-Περάματος “Ν.Πλουμπίδης”
  179. Λιόντος Βασίλης, καθηγητής, αντιπρόεδρος ΕΛΜΕ Χανίων , μέλος ΓΣ ΑΔΕΔΥ
  180. Λουσιώτης Νίκος, αντιπρόσωπος φαρμακοποιών νομού Πέλλας στον Πανελλήνιο Σύλλογο Φαρμακοποιών.
  181. Λύκου Αλεξάνδρα, ΠΕ 60.50, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  182. Μαγαλιού Μάτα, δασκάλα, μέλος Δ.Σ. ΣΤ΄ Συλλόγου ΠΕ Θεσ/νίκης
  183. Μακρής Μιχαήλ, απόστρατος Αξιωματικός
  184. Μακρόγλου Βίβιαν, ιδιωτική υπάλληλος, μέλος δημοτ. κίνησης «ΑΝΥΠΑΚΟΗ στις γειτονιές των Αμπελοκήπων και της Μενεμένης»
  185. Μακρόγλου Ευκλείδης, δικηγόρος, πρώην μέλος ΔΣ ΔΣΘ,
  186. Μακρυγιάννης Στέφανος, δάσκαλος, πρόεδρος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Ροδόπης
  187. Μαλλιαρίδης Κωνσταντίνος, καθηγητής στο 26ο Γυμνάσιο Θεσσαλονίκης
  188. Μαλλικούρτη Ελένη, νηπιαγωγός, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Μεσσηνίας
  189. Μάλλιου Κατερίνα, Δασκάλα, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Π.Ε. «Ρήγας Φεραίος»
  190. Μαμάτσιου Άννα, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. του Σωματείου Βιβλίου Χάρτου Θεσ/νίκης
  191. Μαναγλιώτου Αργυρώ, δασκάλα, μέλος Α’ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Αθηνών Π.Ε.
  192. Μανίκας Σταύρος, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος διοίκησης του Εργατ. Κέντρου Αθήνας και του Συνδικάτου Ο.ΣΥ.
  193. Μαντζώρος Φώτης, εκπαιδευτικός αγγλικής γλώσσας, μέλος Εκτ. Γραμ. του Ν.Τ. Σάμου της ΑΔΕΔΥ
  194. Μαξουρης Πάτροκλος, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος ΕΑΣ-ΟΣΥ
  195. Μαργαρίτη Ελεάνα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  196. Μαρίνης Γιάννης, καθηγητής, μέλος Δ.Σ. του Γ’ ΕΛΜΕ Δυτικής Αθήνας
  197. Μαριόλης Δημήτρης, δάσκαλος, πρόεδρος του Α΄ Συλλόγου Αθηνών Π.Ε.
  198. Μαρούτας Γιάννης, δάσκαλος, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  199. Μασούρας Ιάσονας, ιδιωτικός εκπαιδευτικός, Πρόεδρος του Σ.Ι.Ε.Λ Αχαΐας
  200. Μασούρας Χρήστος, συνταξ. εκπαιδευτικός, μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
  201. Μάστορης Νίκος, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος ΕΑΣ-ΟΣΥ
  202. Ματίκας Λάμπρος, εργάτης, μέλος του ΝΑΡ και της ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
  203. Μάτσου Στεφανία, εκπαιδευτικός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  204. Ματσούκας Χρήστος, εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Ελευσίνας
  205. Μαυρέλης Μάκης, καθηγητής, ΕΛΜΕ Καλλιθέας-Ν. Σμύρνης-Μοσχάτου
  206. Μαυρίδης Θοδωρής, δάσκαλος, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Μολάων, «Γ. Ρίτσος»
  207. Μαυροζουμης Σπύρος, εκπαιδευτικός, περιφ. σύμβουλος της Αντικαπιταλιστικής Αριστεράς στα Ιόνια.
  208. Μαυροματίδης Θωμάς, φοιτητής, μέλος Φ.Σ. ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης
  209. Μεϊντάνη Γ. Μαρίνα, δημοσιογράφος, μέλος Δ.Σ. της ΠΟΕΣΥ/ Μέτωπο για την Ανατροπή
  210. Μενδώνης Πέτρος, ταμίας του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Πειραιά “Η Πρόοδος”
  211. Μένου Κική, εργαζόμενη στο προσφυγικό-μεταναστευτικό
  212. Μένου  Χαρά, Νηπιαγωγός, μέλος Συλλόγου Π.Ε. «Ρήγας Φεραίος»
  213. Μιλτσακάκης Μιχάλης, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. Βύρωνα-Καισαριανής «Ρ. Ιμβριώτη», δημοτ. σύμβουλος Καισαριανής
  214. Μιχάλης Κριθαρίδης, εκπρόσωπος Τύπου ΜέΡΑ25, νομικός
  215. Μιχάλογλου Στέλλα, δασκάλα, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Κερατσινίου-Περάματος “Ν.Πλουμπίδης”
  216. Μονιάκη Χρυσούλα, μέλος ΔΣ συλλόγου υπαλλήλων στην ΕΛΣΤΑΤ
  217. Μορέλας Βασίλης, πρώην γραμματέας ΕΛΜΕ Κοζάνης
  218. Μόσχος Αλέκος, καθηγητής, μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ ΗΜΑΘΙΑΣ
  219. Μότσιου Σπυριδούλα, Νηπιαγωγός, μέλος ΣΕΠΕ «Η ΑΘΗΝΑ»
  220. Μούρης Ηλίας, εκπαιδευτικός, πρόεδρος Ε΄ ΕΛΜΕ Αθήνας
  221. Μούστος Αλέξης, φοιτητής, μέλος Φ.Σ. Χημ. Μηχανικών ΑΠΘ
  222. Μούστος Φώτης, φαρμακοϋπάλληλος, μέλος Συλλόγου Φαρμακοϋπαλλήλων Καρδίτσας
  223. Μούστου Γαβριέλλα, εκπαιδευτικός, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Καρδίτσας
  224. Μουτάφης Οδυσσέας, δάσκαλος, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Ν. Ιωνίας «Γ. Σεφέρης»
  225. Μπαζιργιάννης Βασίλης, αναπληρωτής δάσκαλος, μέλος Ζ΄ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  226. Μπαλτούκα Βάγια, ψυχολόγος, Θεσσαλονίκη
  227. Μπαλτούκας Νίκος, εργαζόμενος στην κατασκευή ΜΕΤΡΟ Θεσσαλονίκης
  228. Μπαρούς Δημήτρης, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος ΕΑΣ-ΟΣΥ
  229. Μπάρτζος Βαγγέλης, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων-Ζεφυρίου-Φυλής
  230. Μπαστάνης Κώστας, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος ΕΑΣ-ΟΣΥ
  231. Μπελερη Ντίνα, μέλος της A’ ΕΛΜΕ Αχαΐας
  232. Μπέλλος Γιάννης, αρχιτέκτονας
  233. Μπέλλου Αγγελική, συνταξιούχος δημόσιος υπάλληλος
  234. Μπερμπατιώτη Δήμητρα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. ”Η ΑΘΗΝΑ”
  235. Μπερμπεριδης Σάββας, δάσκαλος, μέλος του Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Σερρών
  236. Μπέσης Θάνος, μεταδιδάκτορας ερευνητής, ΑΠΘ
  237. Μπικάκη Μαρία, συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος, δημοτική σύμβουλος της Αριστερής Παρέμβασης Βύρωνα
  238. Μπίκας Μπάμπης, δημοσιογράφος, infolibre.gr
  239. Μπίμπη Φανή
  240. Μπίμπης Γεώργιος
  241. Μπινιώρης Νίκος, μέλος Γ.Σ. ΠΟΕ-ΟΤΑ, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων Δήμου Καλλιθέας
  242. Μπίσσια Σταυρούλα, μέλος ΔΣ  ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  243. Μπογιατζή Σοφία, δασκάλα, μέλος Α’ Συλλόγου Αθηνών Εκπαιδευτικών Π.Ε.
  244. Μπουντόλος Ιωάννης, Ιδιωτικός Υπάλληλος, Καρδίτσα
  245. Μπουρδάλας Πάνος, πρ. πρόεδρος Α’ ΕΛΜΕ Αχαΐας
  246. Μπουρδομπούρα Γεωργία, δασκάλα, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Έδεσσας
  247. Μπουρλάκης Παράσχος, συνταξιούχος
  248. Μπράζα Αφροδίτη,δασκάλα, μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Κορυδαλλού-Αγίας Βαρβάρας
  249. Μυλωνοπούλου Ζωή, δημοτική υπάλληλος, μέλος Επιτροπής Αγώνα Θεσ/νίκης ενάντια στην Καύση Απορριμμάτων
  250. Μωυσίδου Ευρώπη, εκπαιδευτικός Αγγλικής, μέλος Ζ’ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  251. Νάνος Βαγγέλης, γεωπόνος, μέλος Διοικητικού Συμβουλίου Εργατικού Κέντρου Πρέβεζας
  252. Νίκα Χαρά, εκπαιδευτικός, πρόεδρος ΕΛΜΕ Εύβοιας
  253. Νικολάρας Γιάννης, δάσκαλος, αντιπρόεδρος του Συλλόγου Π.Ε. “Δ. ΓΛΗΝΟΣ”
  254. Νικολάρας Λάμπρος, δάσκαλος, πρόεδρος του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Πειραιά “Η Πρόοδος”
  255. Νικολοπούλου Κωνσταντίνα, αναπληρώτρια εκπαιδευτικός ΕΑΕ
  256. Νομικός Πέτρος, μέλος Α΄ ΕΛΜΕ Κυκλάδων
  257. Νταβλούρου Ιωάννα, δασκάλα ΕΑΕ ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  258. Ντελέζος Σπύρος, μέλος Δ.Σ. Α΄ Συλλόγου Αθηνών Π.Ε.
  259. Ντεμίρη Αναστασία, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Έλλη Αλεξίου»
  260. Ντόνα Κατερίνα, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. ”Η ΑΘΗΝΑ”
  261. Ντόνας Δημήτρης, δάσκαλος, μέλος Ζ΄ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσ/νίκης
  262. Ξηρουδάκης Νίκος,μέλος ιστότοπου “Παντιέρα”
  263. Ξιφαρά Μαρία, τραπεζοϋπάλληλος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας
  264. Ξοπλίδης Παναγιώτης, βιβλιοϋπάλληλος, γεν. γραμματέας Σωματείου Υπαλλήλων Βιβλίου Χάρτου Θεσ/νίκης, μέλος Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσ/νίκης
  265. Οικονομίδου Νάντια, εκπαιδευτικός, μέλος Β’ ΕΛΜΕ-Θ
  266. Οργανόπουλος Γιάννης, εκπαιδευτικός, πρόεδρος Σ.Ε.Π.Ε. Πιερίας
  267. Ούτσιου Μαρία, Μαθηματικός, μέλος της Γ΄ ΕΛΜΕ Θεσ/νίκης
  268. Παΐσιου Καρολίνα, αρχιτέκτων μηχανικός, γραμματέας του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
  269. Παλαπάνη Δήμητρα, συνταξιούχος δασκάλα
  270. Παναγιώτου Χρήστος, νηπιαγωγός ΕΑΕ, μέλος Δ.Σ. του ΙΠΕΜ-ΔΟΕ, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Αθήνας «Αριστοτέλης»
  271. Παντελίδης Ντίνος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, μέλος της Ένωσης Συνταξιούχων Εκπ/κών
  272. Παπαγεωργίου Σοφία, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  273. Παπαδάκης Κώστας, Δικηγόρος
  274. Παπαδόπουλος Δημήτρης, καθηγητής, μέλος του Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Λάρισας
  275. Παπαδοπούλου Ελένη, δασκάλα, Μειονοτικό Δημ. Σχολ. Γλαύκης Ξάνθη
  276. Παπαδοπούλου Μαρία, νηπιαγωγός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Κέρκυρας
  277. Παπαδοπούλου Ρένα, μεταφράστρια, μέλος Επιτροπής Αγώνα Θεσ/νίκης ενάντια στην Καύση Απορριμμάτων
  278. Παπαδοπούλου Σίσσυ, εκπαιδευτικός, μέλος Β’ ΕΛΜΕ-Θ
  279. Παπαθανασίου Αργύρης, δάσκαλος, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Μαγνησίας
  280. Παπανδρεόπουλος Παναγιώτης, ΕΔΙΠ στο ΕΜΠ
  281. Παπαντώνης Μιχάλης, Συνταξιούχος Εκπαιδευτικός Π.Ε. Καρδίτσα
  282. Παπαποστόλου Ελένη, δασκάλα, μέλος Α’ Σ.Ε.Π.Ε. Αθηνών
  283. Παπασπύρος Νίκος, πρόεδρος Δ.Σ. ΣΕΠΕ “Ο Περικλής”
  284. Παπατσίμπας Βασίλης, μέλος Ε΄ΣΕΠΕ “Δελμούζος-Κουντουράς” Ν. Θεσσαλονίκης
  285. Παπαφιλίππου Παναγιώτα, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Καβάλας
  286. Παπαχατζής Ηλίας, καθηγητής, αντιπρόεδρος της Α’-Γ’ ΕΛΜΕ Β’ Αθήνας
  287. Παπαχρόνης Δημήτρης, καθηγητής φυσικής αγωγής μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Αρκαδίας
  288. Παπιόπουλος Νίκος, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Φοιτητών ΠΤΔΕ
  289. Παππά Ιωάννα, δασκάλα Ειδικής Αγωγής, Αντιπρόεδρος Σ.Ε.Π.Ε. Περιστερίου
  290. Παππάς Άκης, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων-Ζεφυρίου-Φυλής
  291. Παππάς Παναγιώτης, εκπαιδευτικός, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Καρδίτσας
  292. Παρασκευά Αναστασία, μέλος ΣΕΠΕ Καρδίτσας
  293. Παρασκευόπουλος Παναγιώτης, αυτοκινητιστής, Διοικητικός Σωματείου ιδιοκτητών ΤΑΞΙ Θεσσαλονίκης ο ΕΡΜΗΣ», Τοπικός Σύμβουλος Φιλύρου (δήμου Πυλαίας Χορτιάτη)
  294. Παραφορου Άντα, ταμίας του Α΄ Συλλόγου Αθηνών Εκπ/κών Π.Ε., μέλος του Γεν. Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ
  295. Παρδάλη Λεμονιά, Αναπληρώτρια Νηπιαγωγός, μέλος του ΣΕΠΕ ” Η Αθηνά”
  296. Παρτόζης Γιάννης, Εκπαιδευτικός 6ου Γυμνασίου Ευόσμου Θεσσαλονίκης
  297. Πατέλη Βιολέττα, πρόεδρος του Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  298. Πατραμάνης Αλέξανδρος, εκπαιδευτικός Αγγλικών, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Αγ. Δημητρίου
  299. Πατσόγλου Σάββας, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. Ζ΄ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Θεσσαλονίκης
  300. Παυλίδου Φανή,  νηπιαγωγός στα Μονόσπιτα Ημαθίας, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Νάουσας
  301. Παυλοπούλου Ευρυδίκη, φιλόλογος, Αντιπρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας
  302. Πελεκούδας Νίκος, Καθηγητής σε Φροντιστήρια
  303. Πέρδου Χριστιάνα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης  (Αθήνα)
  304. Περιστεροπούλου Μαρία, φιλόλογος, ταμίας Δ ΕΛΜΈ Θεσσαλονίκης
  305. Περτσινίδου Μυρτώ, εκπαιδευτικός Δ/Θμιας, Θεσσαλονίκη
  306. Πετρίδου Θεώνη, οργανωτική γραμματέας του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Πειραιά “Η Πρόοδος”
  307. Πετροπούλου Έλενα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  308. Πιπίλη Αναστασία, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Ρεθυμνου
  309. Ποζιδου Ροζαλια, αναπληρώτρια δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. Αθήνας «Αριστοτέλης»
  310. Πολυζώη Νίκη, εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής, Πρόεδρος ΕΛΜΕ Φωκίδας
  311. Πολυχρονιάδης Δημήτρης, δάσκαλος, πρόεδρος του Δ.Σ. του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Αμαρουσίου
  312. Πολυχρονίδης Αλέξανδρος, ξενοδοχοϋπάλληλος, Θεσσαλονίκη
  313. Πολυχρονίδης Κώστας, εργατοτεχνίτης, Θεσσαλονίκη
  314. Πουλής Κώστας, Μουσικός-Εκπαιδευτικός, μέλος Ε` ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  315. Πουλόπουλος Παναγιώτης., Υπάλληλος Υπ. Πολιτισμού κι Αθλητισμού ΤΕ-Λογιστών
  316. Πουρλη Μαρία, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Φοιτητών Νομικής
  317. Προβελέγγιου Δήμητρα, μέλος Ε΄ΣΕΠΕ “Δελμούζος-Κουντουράς” Ν. Θεσσαλονίκης
  318. Προκόβας Χρήστος, ειδικός γραμματέας του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Πειραιά “Η Πρόοδος”
  319. Προυσαλίδης Γιώργος, καθηγητής, Πρόεδρος Δ’ ΕΛΜΕ Αν. Αττικής
  320. Πυριόχος Διονύσης, εκπ/κός πληροφορικής  ΣΕΠΕ “Ηρώ Κωνσταντοπούλου”
  321. Πυρνέα Νάγια, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Κ. Σωτηρίου»
  322. Ρασπάκου Σούλα, συνταξιούχος, μέλος Συντονισμού Συλλογικοτήτων Θεσσαλονίκης
  323. Ρεβιθη Κατερίνα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Μακρυγιάννης»
  324. Ρεμπάπης Παναγιώτης, Εκπαιδευτικός πρώην μέλος Δ.Σ ΕΛΜΕ Λάρισας
  325. Ρέππα Βενετία, μαθηματικός, μέλος Δ.Σ. Α΄ ΕΛΜΕ Αθήνας
  326. Ρέππα Ντίνα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  327. Ρέππας Χρήστος, δάσκαλος, πρόεδρος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Νησιών Αργοσαρωνικού.
  328. Ρίζος Μιχάλης, γιατρός, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκ. «ΑΤΤΙΚΟΝ»
  329. Ρίζου Ιωάννα, δικηγόρος, μέλος Δ.Σ. του Σωματείου Μισθωτών και Ασκούμενων Δικηγόρων
  330. Ρώιμπα Φωτεινή, εκπαιδευτικός, μέλος του Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Λήμνου και Αγίου Ευστρατίου
  331. Σαββίδου Ιωάννα, δασκάλα, μέλος Ζ’ Σ.Ε.Π.Ε. Θεσσαλονίκης
  332. Σακελλαροπούλου Αθηνά, δασκάλα, μέλος του Δ.Σ. ΣΕΠΕ Αιγιάλειας
  333. Σαμδάνης Κων/νος, αρχιτέκτων μηχανικός, μέλος κεντρικής αντιπροσωπείας ΤΕΕ, αντιπροσωπείας ΤΕΕ Κ-Μ και Πανελλήνιας Ένωσης Αρχιτεκτόνων (ΣΑΔΑΣ-ΠΕΑ)
  334. Σάμιος Παναγιώτης, δάσκαλος, Αντιπρόεδρος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Αιγάλεω
  335. Σαμοϊλης Γιάννης, εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων – Ζεφυρίου – Φυλής, πρ. μέλος Δ.Σ. της ΟΛΜΕ
  336. Σαπουνάς Γιώργος, αναπληρωτής ΠΕ 08, μέλος του Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε Αμαρουσίου
  337. Σαραϊδάρη Πόπη, φιλόλογος, μέλος του Δ.Σ. της Ε’ ΕΛΜΕ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
  338. Σαραπανίδου Αντιγόνη, μέλος Δ.Σ. του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών-παράρτημα Θεσσαλίας
  339. Σενή Βασιλική, εκπαιδευτικός Αγγλικών, Γ. Γραμματέας Σ.Ε.Π.Ε. Κορινθίας
  340. Σιδηρόπουλος Αντώνης, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Φοιτητών Πληροφορικής
  341. Σιούλας Παναγιώτης, μέλος Δ.Σ. του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών-παράρτημα Θεσσαλίας
  342. Σιούτης Σπύρος, μέλος Γεν. Συμβουλίου ΟΣΥΑΠΕ, πρόεδρος Δ.Σ. υπαλλήλων ΠΕ Πρέβεζας Περιφέρειας Ηπείρου
  343. Σκοπελίτου Ειρήνη, Δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  344. Σκουλαρίκος Γιάννης, Ηλεκτρονικός Μηχανικός ΤΕ, Άνεργος, Μέλος του Αντιφασιστικού Μετώπου Ηλείας
  345. Σκουλάς Γρηγόρης, συνταξιούχος, μέλος του ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΣΥΛΛΟΓΙΚΟΤΗΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
  346. Σκουνάκη Αρετή, δικηγόρος, πρ. μέλος Δ.Σ. του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσ/νίκης
  347. Σκούφογλου Μάνος, μέλος Δ.Σ. ΣΑΔΑΣ-ΠΕΑ
  348. Σμήλιου Μαρία, νηπιαγωγός, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Υπαίθρου Θεσ/νίκης
  349. Σμπιλίρη Γιάννα, δασκάλα, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Δ. Γληνός»
  350. Σουνδουλουνάκη Στέλλα, εντατικολόγος, Ιπποκράτειο Νοσοκομείο Θεσσαλονίκης
  351. Σουρτζής Φώτης, εκπαιδευτικός, Γ’ ΕΛΜΕ Αθήνας
  352. Σοφιανού Ιωάννα, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων-Ζεφυρίου-Φυλής
  353. Στάγκος Κωνσταντίνος, γ. γραμματέας Σωματείου Συνταξιούχων «Η ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»
  354. Σταμούλης Δημήτρης, δημοσιογράφος, μέλος Δ.Σ. του ΕΣΠΗΤ
  355. Στασινόπουλος Δημήτρης, εργαζόμενος Ο.ΣΥ., μέλος ΕΑΣ-ΟΣΥ
  356. Σταυροπούλου Άννα Μάγια, νηπιαγωγός, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. ” Ο Περικλης
  357. Στεφανίδου Σοφία, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. Ε΄ ΕΛΜΕ, μέλος Γεν. Συμβουλίου ΑΔΕΔΥ
  358. Στράντζα Θεοδώρα
  359. Σφαιροπούλου Αθηνά, εκπαιδευτικός, μέλος ΕΛΜΕ Πειραιά
  360. Σωπιάδου Ειρήνη, Εκπαιδευτικός, γραμματέας Δ.Σ. Ε΄ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  361. Ταζοπούλου Στεργιανή, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. “Η Αθηνά”
  362. Τάκη Βούλα, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, μέλος Χώρου Αλληλεγγύης Γυναικών
  363. Ταλαχούπης Νίκος, μέλος Δ.Σ. του Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισας
  364. Ταμπάκης  Θεολόγος,  δάσκαλος, μέλος του  Δ.Σ.  του Σ.Ε.Π.Ε.   Ξάνθης
  365. Τασούλα Βασιλική
  366. Τάσσου Δήμητρα, νηπιαγωγός ειδικής αγωγής, ταμίας Δ.Σ. ΣΕΠΕ Αριστοτέλης, μέλος του Συντονιστικού Αναπληρωτών-Αδιορίστων Εκπαιδευτικών
  367. Τάταλας Πέτρος, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
  368. Τζαβέλλας, Νίκος, Δασολόγος, μέλος της Αριστερής Πρωτοβουλίας Γεωτεχνικών
  369. Τζαμουράνης Δημήτρης, μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
  370. Τζένου Εύα, εκπαιδευτικός, μέλος της Ε΄ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  371. Τζημούλης Κώνσταντίνος, Μηχανολογος ΤΕ, μέλος Σωματείο Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
  372. Τζιουμάκης Γιώργος, δάσκαλος, μέλος Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Υπαίθρου Θεσσαλονίκης
  373. Τζιρτζιλάκης Μιχάλης, εκπαιδευτικός, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Άνω Λιοσίων – Ζεφυρίου – Φυλής
  374. Τζομάκα Αρετή, εκπαιδευτικός ΠΕ02, μέλος της ΕΛΜΕ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
  375. Τζωρτζακάκης Γιώργος, δάσκαλος, μέλος του Γεν. Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ
  376. Τίγκας Βασίλης, ελεύθερος επαγγελματίας, Θεσσαλονίκη
  377. Τόδη Νεκταρία-Μαρία, δικηγόρος, μέλος Συλλόγου Μεταπτυχιακών Φοιτητών Νομικής ΑΠΘ
  378. Τόλη Πολίνα, αναπληρώτρια νηπιαγωγός, πρόεδρος Σ.Ε.Π.Ε. Αθήνας «Αριστοτέλης»
  379. Τορπουζίδης Κώστας, δικηγόρος, μέλος “Εναλλακτική Πρωτοβουλία δικηγόρων-συνεργαζόμενοι”
  380. Τουλγαρίδης Κώστας, εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής, μέλος της Εκτελ. Επιτροπής ΑΔΕΔΥ
  381. Τουρλούπης Κώστας, μέλος του Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Αθήνας «ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ»
  382. Τραχανά Ελένη, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης, (Αθήνα)
  383. Τριανταφυλλοπούλου Χριστίνα, ταμίας Συλλόγου Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Ν. Αττικής
  384. Τρούλη Αντιγόνη, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Ηρακλείου
  385. Τρώντσιου Λίτσα, δασκάλα, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Υπαίθρου Θεσσαλονίκης
  386. Τσαπαρίκου Μαριάννα, φοιτήτρια, μέλος Φ.Σ. Νηπιαγωγών ΑΠΘ
  387. Τσαρούχα Μαριάνθη
  388. Τσιαμούρα Ιωάννα, αρχιτέκτονας μηχανικός, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
  389. Τσιγαρίδας Βασίλης, δικηγόρος, μέλος ΔΣ ΔΣΘ,
  390. Τσιμικλή Αγγελική, δασκάλα, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. «Ηρώ Κωνσταντοπούλου»
  391. Τσιούπης Κωνσταντίνος, Δάσκαλος, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Ιωαννίνων
  392. Τσιράκης Βασίλης, ιδιωτικός εκπαιδευτικός
  393. Τσιτσιμπής Γιώργος, Συνταξιούχος Εκπ/κός, Καρδίτσα
  394. Τσίτσος Άρης, μέλος Εκτ. Γραματ. του Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Λασιθίου, μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Ιεράπετρας
  395. Τσολάκ Αλή Μουσταφά, Δημοσιογράφος-Μεταφραστής
  396. Τσολακίδης Ηλίας, δάσκαλος,  μέλος Δ.Σ. του Σ.Ε.Π.Ε. Κορινθίας
  397. Τσούγκα Παναγιώτα, εκπαιδευτικός, μέλος της Β’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονικης
  398. Φατής Θανάσης, εκπαιδευτικός, μέλος της ΕΛΜΕ Λήμνου και Αγίου Ευστρατίου
  399. Φεραίος Αλέξης, φοιτητής, μέλος Φοιτητικού Συλλόγου Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ
  400. Φίλιου Ρένα, μέλος Ε΄ΣΕΠΕ “Δελμούζος-Κουντουράς” Ν. Θεσσαλονίκης
  401. Φραγκεδάκη Τόνια, εκπαιδευτικός, ταμίας της Ε’ ΕΛΜΕ Αθήνας
  402. Φραγκούλης Γιάννης, δημοτικός σύμβουλος Νέας Σμύρνης
  403. Φραντζή Αννέτα, δασκάλα, μέλος Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Κορυδαλλού-Αγίας Βαρβάρας
  404. Φρυδά Μαρία, νηπιαγωγός, μέλος του Σ.Ε.Π.Ε. «Δ. Γληνός»
  405. Χαδούλης Μάριος, Πρόεδρος Α΄ Σ.Ε.Π.Ε. Πειραιά “Ρήγας Φεραίος”
  406. Χαλαστάνης Θόδωρος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, μέλος Ένωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών Θεσ/νίκης
  407. Χαλικιά Τατιάνα, δασκάλα, ΣΕΠΕ Αριστοτέλης (Αθήνα)
  408. Χαλιμούρδα Αντιγόνη, εκπαιδευτικός, μέλος ΕΛΜΕ Βοιωτίας
  409. Χαντζή Μαρία, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων Φροντιστηρίων -Ιδιωτικών εκπαιδευτηρίων Θεσσαλονίκης-Β. Ελλάδας
  410. Χαραλαμπίδου Δέσποινα, πρώην Βουλευτής, περιφερειακή σύμβουλος Κεντρ. Μακεδονίας-«Ανυπότακτη Δημοκρατική Μακεδονία»
  411. Χατζέλα Δήμητρα, δασκάλα, ειδική γραμματέας Δ.Σ. ΣΕΠΕ Κερατσινίου-Περάματος “Ν.Πλουμπίδης”
  412. Χατζοπούλου Σοφία, Εκπαιδευτικός ΠΕ06, μέλος Σ.Ε.Π.Ε. Κορυδαλλού-Αγ. Βαρβάρας
  413. Χεππάκη Αναστασία, μέλος Δ.Σ Ε΄ΣΕΠΕ “Δελμούζος-Κουντουράς” Ν. Θεσσαλονίκης
  414. Χρηστίδου Ντόρα, εικαστικός, Θεσσαλονίκη
  415. Χρηστίδου Χρηστίνα, ταμίας ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΜΟΔ
  416. Χρηστόπουλος Διονύσης, πρόεδρος Συλλόγου Μουσικών Φιλαρμονικής Δήμου Αθηναίων
  417. Χριστοφόρου Νίκος, δάσκαλος, γ. γραμματέας Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Λαγκαδά
  418. Χρόνης Γιώργος, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Ιλίου
  419. Χρυσαφόπουλος Κώστας, εκπαιδευτικός, μέλος ΕΛΜΕ Βοιωτίας
  420. Ψάλτου Νικόλαος, διανομέας, μέλος ΔΣ σωματείου εργαζομένων e-food Θεσσαλονίκης

 

Η συλλογή υπογραφών συνεχίζεται στο: [email protected]

Μοιραστείτε το άρθρο
  •  
  •  
  •  
  •  
  •